close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • STUDIOWAĆ W POLSCE

 • Studiowanie w Polsce...
  ... to nowy sposob na życiowy sukces!


  „Gość w dom, Bόg w dom"

  - brzmi polskie przysłowie. Gościnność jest w Polsce szczególnie ceniona i bardzo pozytywnie postrzegana przez obcokrajowców odwiedzających oraz zamieszkujących nasz kraj.

  Jednakże istnieje jeszcze wiele innych powodów, by podjąć studia w Polsce! Wynikają one, nie tylko z chęci poznania przez zagranicznych studentów nowych obyczajów bądź wspaniałej polskiej tradycji, ale również z powodu atrakcyjnego położenia geograficznego i rosnącego znaczenia znajomości języka polskiego w środowiskach politycznych, gospodarczych oraz kulturalnych.
   

  Studia w Polsce gwarantują Ci...

  ...zwiększenie szans zawodowych na przyszłość
  ...rzetelną wiedzę i wykształcenie oraz przyjaźnie na całe życie

   

  1. Informacje ogólne na temat warunków przyjmowania na studia w Polsce osób nie posiadających obywatelstwa polskiego dostępne są na poniższych stronach internetowach:

  www.studyinpoland.pl - nowy, angielskojęzyczny portal internetowy zawierający wszelkie informajce na temat studiów w Polsce, polskich szkół wyższych. Interesująco zachęca cudzoziemców do podejmowania studiów w Polsce.  

   

  www.emta.pl - nowy informator internetowy o uczelniach i studiach w Polsce. Współpracuje z ponad 60 polskimi uczelniami publicznymi oraz pracodawcami oferującymi studentom praktyki i staże.
  Zawiera rozbudowane, połączone ze stronami internetowymi uczelni, prezentacje oraz aktualną ofertę studiów - od studiów pierwszego stopnia po studia podyplomowe. 

   

  2. Przydatne linki

    

  Programy edukacyjne UE w ramach uczelni wyższych (Sokrates/Erasmus)

  Poradnik dla zagranicznych studentów w Polsce  (PL/EN)

  Spis wszystkich uczelni w Polsce:
  - http://www.studiuj.pl/ 
  - http://www.uczelnie.pl/

  Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej   

  Państwowa Komisja Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: