close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 19 marca 2016

  Ryski ratusz gościł 16 marca uczestników seminarium „Poprawa efektywności energetycznej budynków”, zorganizowanej przez Ambasadę RP w Rydze we współpracy z Radą Miasta Rygi.

  Wydarzenie rozpoczęło przemówienie inaugurujące Ambasador Ewy Dębskiej, która zwróciła uwagę na bogate doświadczenia polskich podmiotów w kontekście termoizolacji budynków oraz znaczenie poprawy efektywności energetycznej dla całej społeczności międzynarodowej. Efektywność energetyczna to jeden z priorytetów polskiego przewodnictwa w Radzie Państw Morza Bałtyckiego.

  Sala plenarna ryskiej dumy wypełniona została po brzegi przedstawicielami największych samorządów na Łotwie, łotewskiego nadzoru budowlanego, zarządcami budynków prywatnych i państwowych, przedsiębiorcami oraz dziennikarzami.

  Uczestnicy seminarium mieli okazję zapoznać się z dotychczasowymi osiągnięciami oraz źródłami finansowania w zakresie ociepleń budynków zarówno w Polsce, jak i na Łotwie, zaprezentowanymi odpowiednio przez przedstawicieli polskiego Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz łotewskiego Ministerstwa Gospodarki.  Dzięki wymianie informacji pomiędzy praktykami z obu krajów zapoznano się również z dominującymi w Polsce i Europie trendami w budownictwie oraz najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi na rynku polskim.

  konf5
  konf7
  konf6
  konf4
  konf3
  konf1
  konf

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: