close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 31 października 2018

  29 października w ramach oficjalnej wizyty w Dyneburgu delegacja władz polskich z Senatorem Arturem Warzochą – Zastępcą Przewodniczącego Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej na czele złożyła wizytę w Państwowym Gimnazjum Polskim im. Józefa Piłsudskiego w Dyneburgu.

  W wizycie w Dyneburgu uczestniczyła również delegacja Ambasady RP w Rydze pod przewodnictwem Ambasador RP Moniką Michaliszyn.

   

   

  Delegacja spotkała się z dyrektor Haliną Smułko oraz wicedyrektorem Andrzejem Zacinajevem, którzy opowiedzieli o działalności oraz priorytetach szkoły, a także poinformowali o przebiegu remontu gmachu szkoły finansowanego ze środków Senatu RP za pośrednictwem Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

   

   

  Wizyta w szkole była okazją do spotkania z uczniami, w tym przedstawicielami szkolnego europarlamentu, a także obejrzenia występu wokalno-tanecznego zespołu pieśni i tańca „Kukułeczka” oraz wysłuchania występu szkolnego chóru. Uczniowie szkoły zaprezentowali swoje osiągnięcia na niwie nauki oraz aktywności pozaszkolnej, a także opowiedzieli o licznych wyjazdach naukowo-integracyjnych do Polski.

   

   

  W ramach wizyty w Dyneburgu, delegacja złożyła wieńce pod Krzyżem na Słobódce oraz nowo otwartym pomnikiem Króla Stefana Batorego, a także złożyła wizytę w Domu Polskim w Dyneburgu, gdzie odbyło się spotkanie z Prezesem Związku Polaków na Łotwie Ryszardem Stankiewiczem.

   

   

  Całą uroczystość zwieńczył koncert patriotyczny w wykonaniu polskiego barda Pawła Orkisza z zespołem oraz spotkanie polskiej delegacji z licznie zgromadzonymi Polakami z Dyneburga i regionu Łatgalii zorganizowane w Rejonowym Domu Kultury w Dyneburgu.

   

  IMG_2146
  IMG_2159
  IMG_2167
  IMG_2173
  IMG_2188
  IMG_2189

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: