close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 22 marca 2017

  Tradycyjnym chlebem i solą powitała Ambasador Ewę Dębską i Konsula Wojciecha Kraja dyrekcja i uczniowie Państwowego Polskiego Gimnazjum im. Stefana Batorego w Rzeżycy.

  Delegacja Ambasady RP miała okazję rozmowy z dyrektor szkoły Walentyną Szydłowską oraz gronem pedagogicznym, którzy zaprezentowali działalność szkoły, współpracę z polskimi placówkami oświatowymi oraz podziękowali za stałe wsparcie strony polskiej zarówno w zakresie wyposażenia tej placówki oświatowej, jak i rozwijania kontaktów z partnerami w Polsce. 

   

  Ambasador wzięła udział w obchodzonym dorocznie „Dniu sportu” w szkole, a także spotkała się z najmłodszymi wychowankami szkoły, którzy stawiają pierwsze kroki w nauce języka polskiego i poznawaniu polskich tradycji.

   

  Wizyta w szkole była okazją do złożenia gratulacji w związku z jubileuszem dyrektor szkoły Walentyny Szydłowskiej, która kieruje szkołą od 1993 r.

   

  Państwowe Polskie Gimnazjum im. Stefana Batorego w Rzeżycy jest największą polską placówką oświatową na Łotwie, niezwykle zasłużoną dla polskości, bardzo dynamicznie rozwijającą się, jedną z najnowocześniejszych w regionie. Szkoła wyróżnia się wysokim poziomem nauczania, rozbudowanym systemem zajęć pozalekcyjnych i dbałością o bazę materialną.

  Szkoła_1
  Szkoła_10
  Szkoła_11
  Szkoła_12
  Szkoła_13
  Szkoła_14
  Szkoła_15
  Szkoła_16
  Szkoła_17
  Szkoła_18
  Szkoła_19
  Szkoła_2
  Szkoła_20
  Szkoła_21
  Szkoła_22
  Szkoła_23
  Szkoła_24
  Szkoła_25

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: