close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 grudnia 2017

  2 grudnia w Ryskim Ratuszu już po raz dwudziesty pierwszy odbył się charytatywny jarmark świąteczny zorganizowany przez Międzynarodowy Klub Kobiet na Łotwie (IWCR). Dzięki hojności firm polskich działających na Łotwie oraz przedstawicieli polskiego biznesu, którzy przekazali dary na jarmark, po raz kolejny stoisko Ambasady RP w Rydze mogło zaoferować tradycyjne polskie wyroby wędliniarskie, kosmetyczne, słodycze i napoje, polską ceramikę oraz wiele innych produktów.

  Tradycyjnie dużą popularnością cieszył się polski bigos ze śliwkami i grzybami. Stoisko polskie odwiedziła Pierwsza Dama Iveta Vējone, a także były prezydent Valdis Zatlers z małżonką.

   

   

  Organizowany od ponad dwudziestu lat w Rydze targ świąteczny „Christmas Bazaar” jest największą imprezą charytatywną na Łotwie, w której aktywny udział biorą znani politycy, dyplomaci, ludzie biznesu, kultury i nauki. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udaje się rok rocznie zebrać kwoty sięgające kilkudziesięciu tysięcy euro, przeznaczane na potrzeby łotewskich domów dziecka.

   

  Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Rydze wraz z pozostałymi krajami Grupy Wyszehradzkiej co roku przygotowuje stoisko, na którym prezentowane są produkty ofiarowane przez polskie firmy. Nasza obecność buduje pozytywny wizerunek Polski, Grupy Wyszehradzkiej oraz wspólnej Europy, w której troska o najsłabszych jest jedną z głównych wartości. Z kolei dla samych firm jest to dobra okazja do promocji własnych towarów i marki za granicą.

   

  Pragniemy gorąco podziękować za wsparcie jarmarku wszystkim darczyńcom, w szczególności markom kosmetycznym Bielenda, Ziaja, BANDI, Stara Mydlarnia, Floslek, Joanna i Arkana, firmom spożywczym Tymbark, Tarczyński, Bakalland, Menii, Orzech i Agi, jak również firmie Solaris oraz producentowi bombek świątecznych Vitbis.

  IMG_2764
  IMG_2769
  IMG_2776
  IMG_2788
  IMG_2791
  IMG_2798
  IMG_2800
  IMG_2806
  IMG_2810
  IMG_2815
  IMG_2825
  IMG_2837
  IMG_2848
  IMG_2850
  IMG_2859
  IMG_2867
  IMG_2870
  IMG_2874

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: