close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 lipca 2017

  Z końcem czerwca dobiegła końca polska prezydencja w Grupie Wyszehradzkiej. Przez kolejne dwanaście miesięcy grupą przewodzić będą Węgry.

  4 lipca Ambasador RP Ewa Dębska dokonała symbolicznego przekazania prezydencji Ambasador Węgier Adrien Müller. W okolicznościowych przemówieniach znalazło się zarówno podsumowanie polskiego przewodnictwa, jak i zaakcentowanie priorytetów rozpoczynającego się przewodnictwa węgierskiego. Ambasador Węgier podziękowała polskiej stronie za skuteczne promowanie marki V4. 

   

   

  Ważnym punktem wydarzenia były warsztaty kuchni wyszehradzkiej w wykonaniu Mārtiņša Sirmaisa - łotewskiej medialnej ikony kuchni. Towarzyszyła im wystawa plakatów retro o tematyce kulinarnej pochodzących z czterech państw V4 oraz przegląd kultowej muzyki z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Licznie zgromadzeni w prestiżowej ryskiej restauracji "3 pavāru restorāns" dyplomaci oraz przedstawiciele łotewskich władz, instytucji kulturalnych oraz mediów mieli okazje poznać i zachwycić się smakami i tradycjami kulinarnymi regionu.

  IMG_8192 - Kopia
  IMG_8193
  IMG_8195 - Kopia
  IMG_8197
  IMG_8203
  IMG_8208 - Kopia
  IMG_8223
  IMG_8235 - Kopia
  IMG_8245
  IMG_8255
  IMG_8258

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: