close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 grudnia 2017

  1 grudnia 2017 r. Polskie Przedszkole nr 29 im. Jana Platera Gajewskiego w Dyneburgu obchodziło swój jubileusz – 25 lecie działalności.

  W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz i instytucji samorządowych: Janis Dukszyńskis (radny m. Dyneburg), Lidia Plawińska (Kuratorium Oświaty m. Daugavpils), polonijnych szkół i organizacji a także obecni oraz emerytowani pracownicy przedszkola, wychowankowie, dzieci i ich rodzice. Ambasadę RP na Łotwie reprezentowała Kierownik Wydziału Konsularnego - Konsul RP Małgorzata Hejduk-Gromek.
  W przemówieniach szczególną uwagę zwrócono na fakt, że polskie przedszkole kształci kolejne pokolenia wychowanków, którzy świetnie łączą w sobie przywiązanie do polskich wartości narodowych z łotewskim obywatelstwem. Zaznaczano, że przedszkole jest placówką o domowej atmosferze, gdzie dzieci czują się doskonale, rozwijają się wszechstronnie, a byli wychowankowie nie wahają się posyłać do niego swoich dzieci. Podkreślono, że przedszkole było i wciąż jest beneficjentem wsparcia ze strony państwa polskiego.

  Uroczystość uświetnił bogaty program artystyczny – występ  Zespołu Tańca Ludowego „Kukułeczka”, duetu tancerzy tańca towarzyskiego z udziałem trzynastoletniej wychowanki przedszkola Darji Dmitrijewej a także liczne tańce i piosenki w języku polskim i łotewskim w wykonaniu przedszkolaków.

   

  Społeczności polskiego przedszkola gratulujemy jubileuszu i życzymy kolejnych 100 lat sukcesów!

  IMG_2405
  IMG_2408
  IMG_2425
  IMG_2432
  IMG_2457
  IMG_2482
  IMG_2527
  IMG_2563
  IMG_2568

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: